Čo je cieľom projektu?

V Brne by sme chceli postaviť zdielaný tiny house, v ktorom si každý záujemca bude môcť vyskúšať toto minimalistické a ekologické bývanie na vlastnej koži.

Zároveň by mal tento Tiny House slúžiť ako priestor pre diskusiu o ekologickom a dostupnom bývaní formou malých workshopov a stretnutí. Verím, že tak vznikne priateľské a kreatívne prostredie, ktoré bude inšpirovať k ďalším zaujímavým projektom.

Tu môžete podporiť realizáciu projektu a vybrať si z mnohých odmien 🙂
https://www.hithit.com/cs/project/5715/sdileny-tiny-house

kirsten dirksen and leonardo di chiara inside avoid house (a "swiss army knife" house that adapts to use by pulling furniture from the walls as on demand services)

Tiny House University – Bauhaus Campus Berlin

Prečo ?

Na Slovensku ani v České republike dosiaľ nieje možnosť vyskúšať si tento spôsob bývania. Veríme, že zdielaný tiny house pomôže záujemcom lepšie zhodnotiť či je pre nich táto alternatíva vhodná, poskytne odpovede na otázky, ktoré ich možno držia v pochybnostiach, podnieti diskusiu o minimalistickom a ekologickom bývaní a motivuje k stavbe vlastných tiny housov.

Tu môžete podporiť realizáciu projektu a vybrať si z mnohých odmien 🙂
https://www.hithit.com/cs/project/5715/sdileny-tiny-house

Ako ?

Tiny House bude postavený (zväčša) svojpomocne a to z vlastných zdrojov a zdrojov vybraných crowdfundingovou kampaňou.
Prenájmy, workshopy a iné aktivity s ním súvisiace budú sprístupnené najskôr ľuďom, ktorý sa rozhodli výstavbu podporiť v rámci crowdfundingovej kampane. Následne aj širšej verejnosti.
Prípadný zisk* z aktivít či dobrovolných príspevkov bude slúžiť výlučne na jeho údržbu a ďalší rozvoj a propagáciu Tiny House Movement v Českej a Slovenskej republike.

* Sdílený Tiny house nie je určený k predaju a neslúži ako reklama žiadnej firmy, ktorá by sa jeho výrobou zaoberala.

Sdílený Tiny House má slúžiť výlučne na propagáciu samotnej idey Tiny House Movement a na podporu a rozvoj komunity nadšencov pre toto minimalistické bývanie.

Ako bude zdielaný Tiny House vyzerať?

Toto je pár fotiek z modelu, ktorý som navrhol v programe Sketchup. Návrh je len orientačný, pretože detaily sa budú líšiť v závislosti od materiálu, ktorý sa nám podarí zohnať. Napr. okná a dvere by sme chceli kupovať z druhej ruky, a až následne sa upraví plán konštrukcie podľa nich.
Materiál a vybavenie z druhej ruky by sme chceli používať nielen preto, aby sme sa vošli do rozpočtu, ale aj preto, že znovupoužívanie a recyklovanie už vyradených vecí je nám sympatické a považujeme ho za ekologicky prínosné.

previous arrownext arrow
previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

Tu môžete podporiť realizáciu projektu a vybrať si z mnohých odmien 🙂
https://www.hithit.com/cs/project/5715/sdileny-tiny-house