? Kolik ovcí se vejde do garsonky?

Každé ráno na nás číhá celá řada nečekaných probuzení. Tentokrát to bylo neznámé číslo vibrující pod polštářem.

„Dobrý den, tak vám vezu ty rakouský ovce,” ozval se na druhé straně telefonu mužský hlas.

Cože? Jaké ovce? A kam je kdo veze?

„Za deset minut budu v J.,” dodá, aby bylo jasno.

Teprve to Mária probralo. Rychle se začal hrabat z postele – v sedmém patře brněnského paneláku, půl hodiny cesty (bez čištění zubů a ranní kávičky) od místa doručení čtrnácti balíků ovčí vlny.

Časově to nesedělo, a tak dopravce nasměroval k nám domů. Balíky jsme napěchovali do sklepa a do auta, šest se jich rozvalilo v naší garsonce, kde mi běžně zavazí i sušák na prádlo. Konečně můžu pozvat rodinu na návštěvu: teď už si mají nač sednout.

Ještě potrvá, než ovce z bytu vyženeme. Ovčí vlna nám poslouží jako izolační materiál do stěn našeho budoucího tiny housu. Dřevostavby na kolech o rozměrech 7,4 × 2,5 m, kterou časem (při západu slunce) převezeme na místo, kde vychováme psa, vysadíme dub a kde zestárneme. Mezitím si pronajímáme pozemek ve vesnici J., říkejme jí Jiný svět. Proč? Třeba kvůli tomu sousedovic pštrosovi, který se nejspíš narodil slepici domácí.

Těším se, co nás ze spánku bude vytrhávat v tiny housu. A abychom zase rychle usnuli, budeme počítat ovečky – pobíhající v našich stěnách.

Materiál na náš první tiny house už se pěkně sbíhá dohromady. Při současných cenách stavebního materiálu se těžko hledá kompromis mezi cenou a dobou doručení, ale co by to bylo za stavbu bez překážek?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *